YÖGDER’DEN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA

YÖGDER’DEN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA

    Yenişehir Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YÖGDER), 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini şiddetle kınadı.

    YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz, yaptığı açıklamada; Demokrasiye yapılan müdahalenin kabul edilemez olduğunu söyledi.
Demokrasi ve sivil idareye sonuna kadar sahip çıkacaklarını ve savunduklarını söyleyen YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz, 7’den 70’e herkesin de demokrasiye sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

     YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz açıklamasında şunları aktardı: “Millet iradesi ve devlet kurumlarının takdire şayan dayanışması sonucu halkın iradesine karşı yapılmış gayrimeşru ve hainlik boyutundaki kalkışma, çok şükür amacına ulaşamayarak bertaraf edildi.
Milletimiz, demokrasimize sahip çıkmanın eşsiz bir örneğini sergilemiştir. Milli irade bugünümüz ve geleceğimiz için hayati öneme sahip bu çok zorlu süreçten her zaman olduğu gibi haklı ve galip çıkmıştır. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde savunulamaz".

FETÖ İLE BAĞLANTISI OLAN DERNEKTEN ATILACAK

     YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz, çok önemli bir konuya daha değinerek, ‘Derneğimizde 100 üye bulunuyor. Bu üyelerin içinde paralel yapı yada devletimize karşı herhangi bir terör faaliyetinde bulunan yapılarla ilişkisi olan üyeler olursa hiç tereddüt etmeden üyeliklerine son vereceğiz. Bunun yanında, emniyet birimlerine de bilgi aktaracağız’ diyerek, sert bir açıklama gerçekleştirdi.

 

Paylaş :

Yorumlar

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap